přání

Anděl páně (6.79 MB)Vánoční píseň (5.51 MB)Kryštof-Vánoční (7.51 MB)

Vážení občané,
je tu opět závěr roku. Je to zpravidla období shonu. Všichni se zamýšlíme nad tím, co je zapotřebí ještě udělat, dokončit. Přesto je třeba se, byť jen na chvíli, zastavit. Vždyť je tu doba adventní, která předchází nejkrásnějším svátkům v roce, svátkům vánočním.
Konec roku je rovněž časem bilancování roku uplynulého. Jak jste si jistě všimli, je hotová revitalizace rybníka a okolí, dále krajinářské úpravy v obci, které mají za sebou I. etapu, kdy jsme vysadili 91 stromů, vytvořili záhony, zkulturnili památník padlých a obnovili obecní mobiliář. Dále se snažíme doplnit osvětlení v temných ulicích. To byla rekapitulace letošního roku.
Pro informaci pro rok příští připravujeme další projekty a to vybudování víceúčelového hřiště, pokračování ve II. etapě krajinářských úprav. Záleží na tom, zda na projekty dostaneme dotaci.  Zabýváme se vybudováním kanalizace, zatím jsme na začátku, máme hotovou studii a nadále spolupracujeme s úřady. Budeme vás průběžně informovat.
Přeji vám, aby světlo svíček, které zapalujeme, a které rozsvěcuje tu temnotu, ve vás všech zažehlo plamínek lásky, rodinné sounáležitosti, klidu, pohody, naděje a víry. Je třeba, abychom byli opatrní na své zdraví a vzájemně ohleduplní.
Krásný předvánoční čas.
                                                                               Miroslava Mičková
                                                                                    starostka obce
******************************************************************************************

Aktuality a zprávy

Vážení spoluobčané,

v rámci našeho obecního pořádku, Vás žádám o důslednost při třídění plastového, papírového odpadu a obalů od mléka/džusů. Před vhozením do separační nádoby patřičně upravit, to je plasty a nápojové obaly sešlápnout,  papírové krabice rozložit. Pomůžete tím nám všem, více se tak do separačních nádob vejde.

Laskavě Vás žádám, nevhazujte do separačních nádob nepatřičné předměty (plechovky od barvy, stavební materiál apod.).

Nakládání s odpady je celosvětový problém. Na rostlinný odpad máme v obci určené místo označené nápisy. Bohužel někteří občané sem vozí betonové, dřevěné a další odpadky jiného než rostlinného původu. Prosím, dodržujte pravidla skládky, protože v případě jejich porušování se může stát, že skládka bude zrušena.

Vřelé díky za neegoistický přístup.

GDPR - ochrana osobních údajů...zde ke stažení

Čestné prohlášení BDO Advisory - zde ke stažení

Změna pověřence zde ke stažení

Jiřické pinkání

Pravidelná setkání ve stolním tenise každé úterý od 18 do 20 hod. pro dospělé.

Pojízdná prodejna masa a uzenin

Změna : Zajíždí do obce každý pátek od 16,10 hod. Můžete tu nakoupit za přijatelné ceny. V období nouzového stavu do obce nezajíždí.

Rm centrum Jiřice

Vše pro dům, zahradu a volný čas, prodej všech typů nářadí, motocyklů a čtyřkolek. Nonstop servis včetně odtahu. Dětské hřiště, víkendové akce.P

Po zavolání na tel.777888918 možnost nákupu i mimo otevírací dobu.

Otevírací doba (jaro-podzim):
Pondělí až pátek  9:00 - 17:00
Sobota                   9:00 - 14:00
www.rmcentrum.cz

Stanovisko MeSES 20-21

Desatero doporučení pro veřejnost. celý text

ostatní | 30. 11. 2021 | Autor:

Pomoc pro seniory - dodavatelé elektřiny a plynu

dodavatelé energií - pomoc pro seniory a zástupce měst a obcí celý text

Covid-leták hejtmanky nařízení od 26.11.2021

Covid - přehledný leták celý text

Vodné a stočné